Çocukken cinselleştirilmek kendi cinselliğimden bir şeyler götürdü

0
47

Oyuncu Natalie Portman, ergenlik döneminde medya tarafından cinselleştirilmesinin ardından kendini korumak için nasıl “kaleler” ördüğünü anlattı.

Portman, sinema kariyerine 1990’ların ortalarında başladı ve 1994 yapımı Sevginin Gücü (Léon: The Professional) ve 1996 yapımı Harika Kızlar (Beautiful Girls) gibi filmlerde “karanlık, biraz seksi, genç kız rolünü” oynayarak ün kazandı.

Dax Shepard’la Armchair Expert (Koltuk Uzmanı) podcastine çıkan Portman, bu rolleri oynamanın medyada “Lolita” gibi resmedilmesine yol açtığını itiraf etti.

“BANA GÜVENLİ OLABİLMEMİN YOLU…”

Independent Türkçe’de İrem Oral çevirisiyle yayımlanan Isobel Lewis imzalı habere göre Portman, “Sanırım daha çocukken cinselleştirilmek kendi cinselliğimden bir şeyler götürdü çünkü beni korkuttu” dedi: “Bana güvenli olabilmemin yolu ‘ben tutucuyum, ben ciddiyim ve bana saygı duymalısınız, ben zekiyim ve bana bu şekilde bakmayın’ demekmiş gibi hissettirdi.”

39 yaşındaki oyuncu şöyle devam etti: “Oysa o yaşta kendi cinselliğiniz var, kendinize ait arzularınız var ve bir şeyler keşfetmek istiyorsunuz, açık olmak istiyorsunuz; ama daha yaşlı erkekler sizinle ilgilendiğinde ister istemez güvende hissetmiyorsunuz ve ‘Hayır, hayır, hayır hayır hayır’ diyorsunuz.”

Kendini korumak için nasıl “kaleler” inşa ettiğini anlatan oyuncu “iffetli” olduğuna dair bir imaj çizdiğini de söyledi.

Oyuncu, “Bunu bilinçli olarak geliştirdiğimin farkındayım çünkü kendimi güvende hissetmemin bir yoluydu” dedi: “Ah, eğer biri size saygı duyuyorsa sizi nesneleştirmez.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz