14.7 C
Münih
Salı, Eylül 28, 2021

Lana Del Rey meslektaşlarına sitem etti

Must read

ABD’li ünlü şarkıcı Lana Del Rey, Instagram hesabından sitem dolu uzun bir açıklama yayınladı. Ünlü şarkıcı, duygusal istismar içeren ilişkilerini konu alan şarkılar yaptığı için ‘çarmıha gerilmesinden’ yakındı.

“Feminist değilim”

Tüm dünyada tacizci ilişkilerin çok yaygın olduğuna tanıklık ederken kendisinin sadece gerçeklik hakkında şarkı söyleyen romantik çekicilikte bir kişi olduğunu söyleyen Rey,

“Doja Cat, Ariana [Grande], Camila [Cabello], Cardi B, Kehlani, Nicki Minaj ve Beyoncé’ın seksi olmak, üzerinde kıyafet olmaması, seks, aldatmak konusunda bir sürü şarkısı varken, ben de izninizle bedene düşkünlük, ilişki mükemmel olmasa da aşık olmanın güzelliği ya da para için dans etmek ya da canım ne isterse onun hakkında şarkı söylemeye geri dönebilir miyim – bunun için haça gerilmeden ya da istismarı yücelttiğim söylenmeden?

Kadınların her konuya dalmasına nihayet izin verilmişken, benim ilişkilerdeki bazen pasif ya da ezilen rollerimi ayrıntılandıran küçük lirik araştırmalarım sıklıkla insanların benim ‘kadınları yüzlerce yıl geriye götürdüğümü’ söylemelerine vesile oluyor. Ben feminist değilim, ama feminizmde benim gibi görünüşü olan, benim gibi davranan kadınlar için bir yer olmalı. Hayır dediğinde erkek tarafından evet diye duyulan türde kadınlar, kendi hikayeleri ve sesleri daha güçlü kadınlar ya da kadınlardan nefret eden erkekler tarafından ellerinden alınmış türde kadınlar için…” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -

More articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Latest article