Nusret pişirdi Bocelli arya okudu

0
56

Nusret Dubai’deki lokantasında yıldız isimleri ağırlamaya devam ediyor.

Nusret Gökçe’nin bu defaki konuğu İtalyan tenor Andrea Bocelli oldu. Şef, Dubai şubesinde etleri pişirirken sanatçı Bocelli ızgaraların başında kısa bir konser verdi.

İşte o anlar:

ANDREA BOCELLİ KİMDİR

Andrea Bocelli (22 Eylül 1958; Lajatico, Pisa ili, Toskana); İtalyan tenor, söz yazarı, besteci ve albüm yapımcısıdır. Beş aylıkken doğuştan glokom teşhisi kondu ve bir futbol kazasının ardından 12 yaşında tamamen kör oldu. Bocelli akşamları piyano barlarında ve yerel şarkı söyleme yarışmalarında yarıştıktan sonra, Sugar Music etiketi ile ilk kayıt sözleşmesini imzaladı. 1994 yılında ün kazandı ve yeni gelenler kategorisinde şimdiye kadar kaydedilmiş en yüksek notlarla “Miserere” adlı 44. Sanremo Müzik Festivali’nin ön turunu kazandı.

1982’den beri Bocelli, hem pop hem de klasik müzikten 15 solo stüdyo albümü, üç büyük hit albümü ve dokuz opera kaydetmiştir. Dünya çapında 90 milyondan fazla albüm satılmıştır. Klasik müziği uluslararası pop listelerinin zirvesine taşıyan crossover (caz müziğin günümüzde popüler olan hali) sanatçısı olarak başarılı olmuştur. İlk derleme albümü Romanza , tüm zamanların en çok satan albümlerinden biri iken, Sacred Arias tarihte herhangi bir solo sanatçının en çok satan klasik albümüdür. Uluslararası şöhretine büyük katkıda bulunan “Con te Partiro” isimli parça ile Avrupa’da birçok ülkede 6 aya yakın bir süre müzik listelerinin başında yer aldı.

Andrea Bocelli, eşi Enrica’dan boşanmış olup, iki erkek çocuk babasıdır ve hukuk fakültesi mezunudur. 1998’de Bocelli, People dergisinin 50 En Güzel Kişisinden biri seçildi.

Celine Dion “Tanrı’nın şarkı söyleyecek bir sesi olsaydı, Andrea Bocelli’ye çok benzerdi.” demiştir. ve plak yapımcısı David Foster’ın Bocelli’nin sesini sık sık dünyanın en güzel sesi olarak tanımladığını söyledi.

Bocelli ilk online konserini Koronavirüs günlerinde “Umut İçin Müzik” adıyla 12 Nisan 2020’de YouTube ve kişisel web sitesinde canlı yayımlanmak üzere Milano katedralinde verdi. YouTube’da 3,5 milyon canlı izlenmeye ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz