Orgazm olamayan kadınlar için öneriler

0
40

Öncelikle seks hakkında endişelerinizi aklınızdan atmalısınız. Çünkü endişe, seks konusunda limitinizi sınırlandıracaktır. Zihninizde, toplumun koyduğu, cinselliği yasaklayan ya da baskılayan kanunları ve mitleri reddetmekle işe başlayabilirsiniz. 

Seks esnasında kendinizi orgazmik hisleri elde etmeye odaklandırın. Beklenen aksiyon kendiliğinden, basitçe gelecektir. 

Orgazmı yaşamak ve daha verimli bir cinsel hayata sahip olabilmek için günlük hayatınızda yapmanız gerekenleri aksatmamalısınız. Bunlar:
 

1) Yediklerinize dikkat edin

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak hem libido hem de hormonlarınızı etkiliyor. Genel bir bakış açısıyla sınırlı şeker tüketimi, yeterli protein ve sağlıklı yağ içeren bir beslenme biçimi, hormonlarınızı orgazm için ideal seviyede tutmanızı sağlar. Yağlı cipsler, hamburger, pizza gibi yiyecekler ise cinsel hayatınızı kötü etkiler.

Anti-depresanlar, doğum kontrol hapları veya başka ilaçlar da libidonuzu düşürüp hormon dengenizi değiştiriyor olabildiği için aldığınız ilaçları belki de muadilleriyle değiştirmek için doktorunuza danışabilirsiniz. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında orgazm olamama gerginlik ve yetersizlik hissine neden olabilir.

2) Vücut çalışın
Orgazm olmak için genital bölgeyle beyin arasındaki nöronların serbest akışının sağlanması gerekir.

Özellikle yoga, bu tür sıkışmaları açmanın ve orgazm enerjisiyle vücut arasındaki bağlantıyı kurmanın harika bir yoludur. Yoga yapamıyorsanız, evde basit esneme hareketleri de yapabilirsiniz.

3) Stresten kurtulun
Stres vücudun kortizol üretmesine neden olur. Kortizol da seksüel uyarılmayı sağlayacak tüm mutluluk hormonlarını baskılar. Özellikle de orgazm olmanızı sağlayan kasları etkiler.

4) Mastürbasyon
Haftada en az üç defa, bir çeşit kişisel keşif diyetine girin. Öncelikle sadece nasıl hissettiğinize odaklanın. Aklınıza ne tür düşünceler geldiğini fark edin. Sonrasında bu şekilde uyarılmış olarak ne kadar uzun süre kalabileceğinizi deneyimleyin ve bunu yaparken vücudunuzda olanlara dikkat edin. 

6. Yardım alın
Kendi kendinizi keşfetmenin zor olduğunu düşünüyorsanız size cinsellik konusunda eğitimler verebilecek bir uzmana danışın.

Tüm bunların yanı sıra, vücudunuzun ne yapması gerektiğini çok iyi bildiğini unutmayın, siz sadece ona pratik yapması için yardımcı olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz