14.7 C
Münih
Salı, Eylül 28, 2021

Kadınlarla ve Erkeklerle Sex Farklarını İkisini de Deneyen Biseksüellerden Dinleyin!

Must read

Kıyaslamak ne kadar doğru bilemiyoruz ama hadi Reddit kullanıcılarından dinleyelim!

Kaynak: https://www.menshealth.com/sex-women/a29…

Bir kadın ile sevişmek ve bir erkek ile sevişmek arasında dağlar kadar fark var. Oldukça bariz olan fiziksel farklılıkların yanında kültürel ve sosyal faktörler de her iki cinsiyet ile sevişmeyi birbirinden ayrı ve özel birer tecrübe haline getiriyor.

Tartışmayı Reddit kullanıcılarına sorduğu “Reddit’in biseksüelleri, bir erkek ile sevişmekle bir kadın ile sevişmek arasındaki farklar neler?” sorusuyla başlatan Rob-thaBlob isimli kullanıcının aldığı cevaplara birlikte bakalım.

Biseksüel erkeklerle başlayalım:

Birçok biseksüel erkek kadınlarla birlikte olurken aktif rol oynayan tarafken erkeklerle beraber olurken durum tam tersi oluyor. Bu aslında mantıklı bulunabilecek bir yargı çünkü bir kadınla birlikte olurken alttaki taraf olursanız anal sex ve seks oyuncakları devreye girer. Ve maalesef ki erkekler üzerinde oynanan anal oyunlara iki erkek söz konusu olduğunda yalnızca seks olarak yaklaşılsa da K/E ilişkilerde bu tarz eylemler hala birer tabu niteliğinde.

Ayrıca erkekleri düşürmek kadınlardan daha kolay!

“Bu benim için akşam yemeği seçimi gibi bir şey. Bazen zengin bir menü ve kaliteli bir servis ile romantik ve içten bir yemek isterken (kadınlarla birlikte olmak) bazen de sabahın 3’ünde sarhoşken hala açık olan bir mekan arıyorum (erkeklerle birlikte olmak).”

Bir de oral seks konusu var tabii. Erkekler arasında, erkeklerin oral sekste kadınlardan daha iyi olduğu gibi ortak bir düşünce var.

Bu konu hakkında diğer bir ilginç yorum ise erkeklerin oral seks konusunda kadınlardan daha istekli olması. Daha iyi olmalarının nedeni ise bu görüşü savunanlar tarafından, erkeklerin oral seks yapmaktan kadınlara oranla daha fazla zevk alıyor olması şeklinde açıklanabilir. 

Kullanıcılardan birinin söylediğine göre “Bir kadından bunu istemek durumunda kalabilirsiniz oysa erkekler bunu kendileri isteyecektir.”

Kadınlar ise yöneltilen soruyu erkeklerin aksine; kesin yargılardan kaçınarak, her iki cinsiyet arasındaki farklı dinamikleri değerlendirerek yanıtladı.

“Benim tecrübelerime göre kadınlar erkekler kadar eleştirmiyor ve iki kadının ilişkisinde iki taraf da boşalıyor.”  diyor evangel_online__ isimli kullanıcı. “Kadınlarlayken ilişki ‘Bundan hoşlandım’, ‘Bunu sevdin mi?’, ‘Bu nasıl hissettiriyor bebeğim?’ şeklinde bir keşif süreci ve hiçbir zaman ‘gelmem çok uzun sürüyor’ suçluluğu hissetmiyorsun. Ama erkeklerle olan ilişki daha düz, ‘pozisyonu tahmin etme’ gibi şeyler.”

“Kadınlar neyi sevip sevmedikleri hakkında konuşmak konusunda daha rahat. Erkekler ise sadece istedikleri şeyi yapmaya odaklanmış ve yaptıkları şeyden hoşlanmıyorsanız onlara sert bir ‘hayır’ vermeniz gerekiyor.” diye ekliyor evangel_online__.

“Genel olarak konuşmak gerekirse, iki kadının ilişkisi neredeyse her zaman oral seks içeriyor. Bu bir kural olmasa da daha sık gerçekleşiyor.”

Fang_Jolima isimli kullanıcıya göre:

“Aynı zamanda strap-on kullanımı da farklı bir deneyim. Strap-on’un hissedilmemesi nedeniyle partnerler birbirlerinin tatmin olduğunu anlamak için duygusal işaretlere ve vücut diline ihtiyaç duyuyor. Bu durum aynı zamanda partnerlerin dikkatleri dağılmadan, tam anlamıyla odaklanmasını ve ejekülasyon endişesi olmadan uzun süre seks yapabilmesini sağlıyor. Yani evet, K/K ilişki şahane!”

“Yine de hislerin paylaşımı söz konusu olduğunda K/E ilişki de harika. Ve oral seks partnerler dilediğince yapılabilir. Ayrıca herkes partnerinin vücut dilini öğrenmeli! Yani benim için lezbiyen ilişki sırayla birbirinize odaklanmak demekken hetero ilişki eş zamanlı olarak hislerin tadını çıkarmak demek.”

Samurai Wisdom adlı kullanıcının yorumuna göre: “Herkes için farklı olsa da genellikle, erkekler eylemle ilgilenirken kadınlar içerikle ilgileniyor.”

- Advertisement -

More articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Latest article