14.7 C
Münih
Salı, Eylül 28, 2021

Engin Altay: Bilinen bir taciz varsa, savcıya vermezseniz namertsiniz

Must read

2021 bütçe görüşmeleri için TBMM’de toplanan Genel Kurul, bakanlık bütçelerinin ardından madde görüşmelerine de başladı.

CHP’nin partideki taciz ve tecavüz iddialarına yönelik çok fazla eleştiri almasının ardından, partinin Grup Başkanvekili Engin Altay, kürsüden iddialara cevap verdi.

TACİZ İDDİALARINA ‘DEDİKODU’ DEMEDİĞİNİ AÇIKLADI

Maltepe’deki cinsel istismar suçu noktasında gerekenin yapıldığını söyleyen Altay, kendisinin taciz olaylarına ‘dedikodu’ dediği iddialarını da yalanladı.

Taciz ve tecavüz olaylarına ilişkin açıklama yapan Altay, “Ben İstanbul’daki olay dedikodu demedim. Tane tane anlattım. Ayın 28’inde intikal etti. Ayın 1’inde ihrac edildi. Konu adliyeye sevk edildi. Adli süreç de yürüyor dedim. Bu dedikodu mudur?” dedi.

“SAVCILARA VERMEZSENİZ NAMERTSİNİZ”

AK Parti’li vekil Ramazan Can’ın CHP’de çok sayıda taciz ve tecavüz hadisesi olduğuna değinmesini eleştiren Altay, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Ama hatibinizin 8-10 ilçede taciz olayları var ifadesi dedikodudur. İftiradır. Bilinen bir şey varsa hep CHP Genel Merkezi’ne, hem savcılara vermezseniz namertsiniz. Varsa bir şey savcılara verin, bize de verin. Verin ki biz gereğini yapalım.”


- Advertisement -

More articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Latest article