Afganistan’da Emniyet Müdürü ve Garnizon Komutanı Açığa Alındı

0
414
Afganistan'da Emniyet Müdürü ve Garnizon Komutanı Açığa Alındı
Afganistan'da Emniyet Müdürü ve Garnizon Komutanı Açığa Alındı

Afganistan Başsavcılığı, hemen hemen iki hafta önce Kabil’ de yapılan ve 150 kişinin ölümü ile neticelenen bombalı saldırı eyleminde görevlerini ihmal ettikleri sebebiyle Kabil Emniyet Müdürünü ve Garnizon Komutanını açığa aldı.

Afganistan Başsavcılığı, yaklaşık iki hafta önce Kabil’ de yapılan ve yüz elli kişinin ölümüyle neticelenen bombalı saldırı eyleminde görevlerini ihmal ettikleri gerekçesiyle Kabil Emniyet Müdürünü ve Garnizon Komutanını açığa aldı.

Afganistan Başsavcılık Sözcüsü Cemşid Rasuli, medyaya yönelik düzenlediği basın toplantısında, Kabil’ in Vezir Ekber Han lokasyonundaki bomba yüklü araba ile yapılan saldırıyla alakalı savcılığın başlattığı soruşturma neticesinde Kabil Emniyet Müdürü General Hasan Şah Furug ve Garnizon Komutanı General Gul Nabi Ahmadzey’ in açığa alındığını bildirdi.
Başsavcılık Sözcüsü Rasuli, sürmekte olan soruşturma sonucunda büyük olasılıkla başka güvenlik yetkililerin de açığa alınabileceğini bildirdi.

YÖNETİME KARŞI TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Diğer yandan başkenti kana bulayan terör saldırısından sonra hükümete tepkiler sürer iken Kabil’in önemli caddelerinde oturma eylemi başlatan onlarca kişi, yönetimi istifaya davet etti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.