Almanya’dan Afrika’ya Dev Yatırım!

0
383
Almanya’dan Afrika’ya Dev Yatırım!
Almanya’dan Afrika’ya Dev Yatırım!

G20 dönem başkanlığını sürdüren Almanya, “G20 Afrika İşbirliği Paneli”ne ev sahipliğinde bulundu.

Berlin’de Pazartesi günü tertiplenen toplantılara Afrika’dan çok miktarda devletin hükümet başkanları ve bakanları iştirak etti.

“AFRİKA’YA YARDIM KENDİMİZE YARDIMDIR”

Uluslararası kamuoyunu Afrika’ya yatırıma yönelmeye davet eden Almanya Başbakanı Angela Merkel, göç sorunun çözülebilmesi adına Afrika devletleriyle müşterek gayret sarf edeceklerini dile getirdi. Açıklamalarını sürdüren Merkel: “Şayet Afrika’daki ümitsizlik devasa boyutlara ulaşırsa, sorunların çözülebilmesi gitgide güçleşecek ve çözümü daha zor hale gelecek. Genç insanlar dünyanın diğer mekânlarında yeni bir hayat edinme çabası içerisinde olurlar. Fakat şayet devletlerinize yardımcı olmak adına beraberce çaba gösterirsek, kendimiz için de daha çok emniyet oluştururuz ve böylece insanların başkalarının yazgılarından faydalanmasının önüne geçmiş oluruz.”

Merkel öte yandan, iktisadi ilerlemenin mümkün olabilmesi adına ekonomik destek tasarısından farklı olarak yatırım tasarısı tatbik edilmesine ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Öte yandan, Avrupa Birliği ile Afrika Birliği’nin Kasım ayında daha yoğun iştirakli bir toplantıda bir araya gelmesi amaçlanıyor.

Berlin’deki buluşmanın bu anlaşmaya hazırlık adına organize edildiği bilgisi aktarıldı.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.