Almanya’dan G-20 Zirvesi Evvelinde ‘Schengen’ Tedbiri

0
513
Almanya'dan G-20 Zirvesi Evvelinde 'Schengen' Tedbiri
Almanya'dan G-20 Zirvesi Evvelinde 'Schengen' Tedbiri

Almanya, Hamburg’da gerçekleştirilecek G-20 buluşması sebebiyle emniyet tedbiri açısından serbest seyri mümkün kılan Schengen anlaşmasının tatbikinde hudut denetimlerini fazlalaştırdı.

İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan açıklama metninde, hudut denetimlerinin günümüz itibariyle çalışmaya geçirildiği ve 11 Temmuz’a değin devam edeceği dile getirildi.

Elde edilen bilgilere göre Almanya’ya Schengen vizesi ile havaalanından gerçekleştirilen gelişler açısından bir farklılıkları olmayacak. Fakat bundan böyle bir diğer Avrupa Birliği (AB) devletinden Almanya’ya karayolu ya da demiryolu ile erişen tüm yolcular pasaport denetimine bağlı olarak giriş yapabilecek.

HÜRRİYET Mİ, EMNİYET Mİ?

İçişleri Bakanı Thomas De Maiziere 7-8 Temmuz’da Hamburg’da organize edilecek G-20 Buluşması’nın emniyetinin her türlü özgürlük kaidesinin önünde bulunduğunu ifade ederek, uygulamaya gidilmesinin Avrupa Komisyonu’nun onayıyla mümkün hale geldiğini dile getirdi.

AB ilkeleri, kriz ahvalinde ya da mühim emniyet tedbirini elzem kılan hadiselerde pasaport ya da kimlik denetimine bağlı olmadan gezide bulunmaya imkan sağlayan yapının de facto olarak uygulamadan kaldırılması yönünde görüşler dillendirilmekte. Hürriyet ve emniyet ilkeleri arasındaki öncüllük tartışması artan terör olaylarının da tesiriyle çözülmeyi bekleyen toplumsal meseleler arasında bulunuyor. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.