Cinsel istismar şikayetleri festivali iptal ettirdi

0
358
Cinsel istismar şikayetleri festivali iptal ettirdi
Cinsel istismar şikayetleri festivali iptal ettirdi
İsveç’te düzenlenen ve dünyanın en büyük müzik festivalleri arasında gösterilen, Bravalla 2018 tecavüz ve cinsel saldırı şikayetlerinin üzerine iptal edildi. İsveç Başbakanı Stefan Löfven, olayı ‘iğrenç’ olarak nitelendirdi.

İsveç’in Norrköping kentinde düzenlenen ve bu sene on binlerce

International Business Times’ın haberine göre tecavüz olayının 30 Haziran’da İsviçreli müzisyen Hakan Hellström’ün performansı sırasında meydana geldiği kaydedildi.

İsveç polisi 28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında festivalde toplamda 11 cinsel istismar şikayetinin geldiğini aktardı.Festivalin organizatörleri yaptıkları açıklamada, “Bu olay hakkında ne kadar üzüntülü olduğumuzu anlatacak kelime yok. Bu olayı en ciddi şekilde kınıyoruz. Bunu festivalimizde kabul etmiyoruz” denildi.

Festival sırasında tecavüz ve cinsel istismar olaylarının engellenmeye çalışıldığı belirtilerek, “Bazı erkekler, çünkü erkeklerden bahsediyoruz, belli ki düzgün davranamıyorlar. Utanç verici” denildi. 

2013 yılından beri düzenlenen ve bu sene 40 bin kişinin katıldığı festivalin organizatörü olan Alman merkezli şirket FKP Scorpio, etkinliğin tekrar başlayıp başlamayacağına dair bir açıklamada bulunmadı.

İsveç Başbakanı Löfven: İğrenç

İsveç Başbakanı Stefan Löfven, olayın ardından yaptığı açıklamada, İsveç polisinin cinsel saldırı suçlarını soruşturmak konusunda daha iyi olması gerektiğinin altını çizdi.

Löfven, “Bunlar iğrenç hareketler. Bunları durdurmamız lazım” diye konuştu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.