Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20’de

0
534
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 zirvesinin ilk programı olan “Terörle Mücadele” temalı toplantıya katıldı. Toplantının ardından liderler geleneksel aile fotoğrafı çekimine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ​​G20 Zirvesi’nin “Terörle Mücadele” temalı toplantısına katıldı. Erdoğan, toplantıya katılmak üzere Hamburg Messe Konferans Merkezi’ne geldi. 

G20 Zirvesi’nin dönem başkanı ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, toplantı başlamadan önce liderleri tokalaşarak karşıladı. Liderler, daha sonra zirvenin ilk programı olan “Terörle Mücadele” temalı toplantısına geçti.

Toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri ve ABD Başkanı Donald Trump da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı May ve ABD Başkanı Trump’ın karşılıklı diyalogları da dikkat çekti. Basına kapalı gerçekleşen toplantı, yaklaşık 2 saat sürdü. 

Geleneksel aile fotoğrafı

Toplantı sonrası çekilen aile fotoğrafında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD Başkanı Donald Trump, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Japonya Başbakanı Şinzo Abe, İngiltere Başbakanı Theresa May, Norveç Başbakanı Erna Solberg, İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer de yer aldı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.