Deprem Midilli Adasını Vurdu!

0
591
Deprem Midilli Adasını Vurdu!
Deprem Midilli Adasını Vurdu!

Ege Denizi’nde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem Yunanistan’ın Midilli adasında faciaya yol açtı.Pazartesi günü Türkiye saati ile 13.00’dan sonra yaşanan kuvetli deprem zelzelesinde binlerce ev yıkılırken, enkaz altında kalan 45 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti.

Euronews, depremin yıkıp geçtiği Vrisa köyünü ziyaret gerçekleştirdi. Vrisa köyü oturanları Yunan hükümetinin yardımcı olmaması durumunda Midilli’yi terk etmek durumunda kalacaklarını belirtiler.

“Artık evim barkım kalmadı, arabada enkaz altında şuan. Midilli’de bana bir hayat kalmadı. Ülke içinde ya da ülke dışında bir yere göç etmekten başka bir alternatifim kalmadı. Yunan Hükümetin yardım edeceğini sanmıyorum çünkü kendilerine faydaları yok zaten ülkemiz batıyor. Yunan hükümeti Söz verecek ama her zamanki gibi verdikleri sözleri yerine getirmeyecek” dedi.

Arama tarama ve kurtarma çalışmalarına katılan yunan askerler futbol stadı yakınlarına evsiz barksızlar için stadın yanında prefabrik evler kurdu.Depremin merkez üssünün İzmir’e yaklaşık 84 km mesafede olduğu belirtildi.Vrisa köyündeki eski evlerden çoğu yıkıp mahvoldu. Midilli oturanları geçen iki yıl boyunca binlerce mülteciye yardımcı oldu. Şimdi Vrisa köyü sakinleri bu felaketin üstesinden gelmek için yardım bekliyor.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.