Donald Trump o iddiasından vazgeçti

0
363
Donald Trump o iddiasından vazgeçti
Donald Trump o iddiasından vazgeçti
ABD Başkanı Donald Trump, görevden aldığı FBI Başkanı James Comey ile yaptığı görüşmelerin kayıtları olduğuna ilişkin iddiasından vazgeçti.

Rusyanın ABD seçimlerine olası müdahalesini ve Trumpın seçim kampanyası yetkililerinin Rus yetkililer ile görüşüp görüşmediğini soruşturan eski FBI Başkanı Comey’in, Senato İstihbarat Komitesinde ifade vermesinden önce, ‘Umalım da görüşmelerimize ilişkin kayıtlar olmasın’ diyen Trump, bugün paylaştığı Twitter mesajında, ‘Elektronik gözleme, dinleme, kayıt altına alma, yasadışı sızdırmalar hakkında hiçbir fikrim yok. James Comey ile yaptığım görüşmelerin kayıtları var mı yok mu bilmiyorum ama ben kaydetmedim, böyle kayıtlara sahip değilim’ dedi.

James Comey, geçtiğimiz günlerde Senato İstihbarat Komitesinde verdiği ifadede, Rusyanın ABD seçimlerine olası müdahalesini soruşturduğu için görevden alındığına inandığını söylemiş, Trump yönetiminin kendisini karalamak için yalanlara başvurduğunu düşündüğünü, Trump ile altısı yüz yüze, üçü de telefonla yaptığı görüşmeler ardından notlar almasının da bu yüzden olduğunu savunmuştu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.