Facebook’ta İçerik Paylaştılar! Harvard’dan Kovuldular

0
466
Facebook’ta İçerik Paylaştılar! Harvard’dan Kovuldular
Facebook’ta İçerik Paylaştılar! Harvard’dan Kovuldular

ABD’nin ve dünyanın en ünlü üniversitesi Harvard, önümüzdeki yıl eğitime başlamak üzere okula kabul edilen 15’den fazla talebeye Facebook‘ta paylaşmış oldukları cinsiyetçi ve ırkçı içerikler yüzünden okuldan kovulduklarını kendilerine duyurdu.

KURDUKLARI GRUP YÜZÜNDEN HARVARD’DAN KOVULDULAR

Üniversitenin gelecek dönem talebeleri tarafından geçen sene ocak ayında kurulan” (Azgın burjuva çocukları için Harvard caps’leri) isimli 100’un üzerinde üyesi olan kapalı grupta paylaşılan içerikler ortaya çıkınca, okul yönetimi kararı ise, en kötü içerikleri paylaşan kişilerin okul kayıtlarını silmekten yana oldu.

Üniversitenin gazetesi Harvard Crimson‘da, alınan karara ilişkin bir haber bültenine yer verildi ve Harvard yönetimi elinde paylaşımları belgeleyen ekran görüntüleri ve tanıklıklar olduğu belirtildi.

Habere konu olan ve okulun kırmızı çizgilerini aşan paylaşımları belirten haberde paylaşılan içerikler ise şu şekilde; tecavüz, azınlıklar, Yahudi Soykırımı ve çocuk istismarı gibi konulardaki şaka ve içerikler olduğu ifade edildi.

HARVARD HUKUK PROFESÖRU KARARA TEPKİLİ

Harvard Üniversitesi’nde hukuk branşında ders anlatan Profesör Alan Dershowitz, Guardian gazetesine konuyla ilgili demeç vererek üniversitenin kayıt silme kararıyla çok aşırıya kaçtığını, kurumun öğrencilerin özel hayatına sert şekilde müdahale ettiğini belirtti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.