Filistinli Kadınlara İsrail Hapishanelerinde Zulmediliyor

0
358
Filistinli Kadınlara İsrail Hapishanelerinde Zulmediliyor
Filistinli Kadınlara İsrail Hapishanelerinde Zulmediliyor

İsrail’in hapsettiği Filistinli kadınlara destek ve İsrail’i protesto amacıyla Gazze’de gösteri düzenlendi.

Gazzeli Filistin halkı arasında, İsrail zindanlarında hapsedilen Filistinli kadın tutukluların durumunu protesto amacıyla gösteri düzenlendi.

Gazze’de onlarca Filistinli kadın, İsrail hapishanelerindeki Filistinli kadın esirlere destek için gösteri düzenledi. Protestocular, Filistinli hapsedilen kadınların serbest bırakılmasını talep ettiklerinin yazılı olduğu pankartlar açtılar.

İSRAİL HAPİSHANELERİNDE 15 BİN KADIN

Protestonun basın açıklamasını yapan Amine Hamid, protesto sırasında sunduğu açıklamada, ‘İsrail zindanlarında mahpus kadınlar, uluslararası yasalara karşıt olarak her bakımdan ruhi ve fiziki işkence altında bulunuyor.’ İfadelerini kullandı.

İsrail’in kadın tutuklulara karşı muamelelerine ses çıkarmaya uluslararası toplumu eleştirdi ve tutuklulara karşı insanlık dışı uygulamalara son verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Hamid, uluslararası insan hakları kurumlarından, Filistinli mahpus kadınların hayat koşullarının normalleştirilmesi adına İsrail’e karşı koymalarını ifade etti.

Geçmişte hapishanede bulunan tutuklulardan Tarık Ebu Şelluf da İsrail’in, 1967 senesinden itibaren takriben 15 bin Filistinli kadını içeri aldığını ve hâlihazırda 56’sının zindanda bulunduğunu dile getirdi. Ebu Şelluf, hapishanelerdeki kadınların odalarının aniden basıldığını ve haklarının ihlal edildiğini belirtiyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.