Hizbullah saldırısında 3 Suriyeli sığınmacı öldü

0
427
Hizbullah saldırısında 3 Suriyeli sığınmacı öldü
Hizbullah saldırısında 3 Suriyeli sığınmacı öldü
İran destekli Hizbullah örgütünün, Lübnan’ın Arsal kırsalına düzenlediği havan saldırısında 3 Suriyeli sığınmacı hayatını kaybetti.

AA muhabirinin bölgedeki Suriyeli sığınmacılardan aldığı bilgiye göre,

Hizbullah örgütünün sığınmacı kampına yönelik saldırlarının devam ettiğini aktaran görgü şahitleri ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediyor. Sosyal medyada yer alan fotoğraflarda, sığınmacı kampından dumanların yükseldiği görülüyor.

Vadi Hamid bölgesindeki kampta yaklaşık bin 500 sığınmacı yaşıyor.

Hizbullah örgütüne yakın medya organları saldırının, Vadi Hamid bölgesindeki Heyet Tahrir Şam’a (HTŞ) ait hedeflere yönelik olduğunu iddia etti.

– Arsal’daki Suriyeliler endişeli

Suriye rejimi ile koordineli hareket eden Hizbullah örgütü ve silahlı gruplar arasındaki çatışmalar, bölgedeki Suriyeli sığınmacıların güvenliğini tehdit ediyor.

Suriye rejimi uçakları ve Hizbullah örgütünün topçu birimlerinin düzenlediği saldırılar kamplardan rahatlıkla görülüyor. Arsal kasabasının yerleşim alanları yakınlarına düşen bombalar, bölgede yaşayan Lübnanlıları ve Suriyeli sığınmacıları endişelendiriyor.

Arsal kırsalında çatışmalardan etkilenerek çadırlarını terk edip Arsal kasabasına sığınan Suriyeli sığınmacı sayısı her geçen gün artıyor.

– Arsal operasyonu

Hizbullah, Lübnan’ın kuzeydoğusundaki Arsal kırsalı ile Suriye içinde yer alan Kalamun ve Filita hattında Suriye rejiminin hava desteğiyle bölgedeki silahlı gruplardan HTŞ’ye karşı Cuma günü operasyon başlatmıştı.

Lübnan Ordusu’nun katılmadığı çatışmalar devam ederken, Hizbullah örgütü Arsal’ın yüzde 80’ini ele geçirdiğini ve zafer kazandığını iddia ediyor.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.