İkizi Yüzünden 17 Yıl Boşuna Hapis Yattı!

0
374
İkizi Yüzünden 17 Yıl Boşuna Hapis Yattı!
İkizi Yüzünden 17 Yıl Boşuna Hapis Yattı!

Sadece çevredikilerin izlenimleriyle teşhis edilerek yakalanan Richard Anthony Jones, yeterince belge olmadığı için 17 yıl sonra serbest bırakıldı.

Şahitler, iki adamın birbirinden ayrılamayacak kadar birbirine benzediğini söyledi. Jones, kendisine benzeyen diğer şahıssı bulmanın “samanlıkta iğne aramak” kadar saçma olacağını belirtti.

Salıverilen Jones, “Şansa inanmam ama kadere inanırım. sanırım Tanrı beni kutsadı” dedi.
1999’da Kansas’ta bir çay bahçesinde oturan kişileri soyguna uğraması sonrası yakalanarak soyguncu bulunan Jones, “Bütün temyiz başvurularım kabul edilmedi. Sıkıntılı bir yolculuktu” diye açıkladı.

Jones’un yanındaki suçlular, Ricky olarak tanınan bir adama ne kadar benzediğinden söz ettiler. Üstelik ilk isimleri de aynıydı.
Ricky’nin fotoğrafını gösterdiklerinde ise, bütün taşlar yerine oturdu.

John 2015’te kaza ile cezalandırılan mahkumlara destek veren Midwest Innocence Project adlı inisiyatife Ricky adlı bir adamdan bahsettiğinde, buradaki araştırmacı avukatlar devreye girdi.

Avukatları Jones’ın olay gerçekleştiğinde kız arkadaşı ve onun ailesiyle olduğunu beyan etti.

Yalnızca Ricky adıyla bilinen benzeri için, henüz bir dava açılmadı. Jones’ın yeniden yargılandığı duruşmada ifade veren Ricky adındaki adam, suçu işlediğini de kabul etmedi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.