İtalya’ya Yeni Mülteci Akını!

0
430
İtalya'ya Yeni Mülteci Akını!
İtalya'ya Yeni Mülteci Akını!

Akdeniz’deki mültecilerin dramatik koşullarda verdikleri yaşam mücadelesinin koşulları günden güne zorlaşıyor. Hayatını kaybetme pahasına Afrika’dan Akdeniz’e uzun mesafeleri kat etmeye elverişsiz ve yeterli güvenliğin sağlanmadığı koşullardaki teknelerle göç eden insanlar, hayati tehlikeye sebep olan şartlar altında denize açılıyorlar. Bu insanlara bugün bir grup daha eklendi, bir grup göçmen daha İtalya sahillerine erişti.

Hayatlarını kaybetmelerine ramak kala bulunan 700’den çok mülteci, şafak sularında Sicilya Adası sahillerine taşındı.

“HERKES İTALYA’YA YARDIM ETMELİ”

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütünün gayretleri neticesinde hayat döndürülen sığınmacının yanı sıra, Akdeniz sularında artık görüş açısında bulunmayan 50-100 civarında göçmen olduğu bilgisi aktarılıyor. Sicilya’ya erişebilen toplulukta bulunan 250’ye yakın insanların çoğunluğunu kadınlar ve ebeveyninden ayrı vaziyette bulunan çocuklardan oluşuyor.

“İKİ HAFTADA 4.000 İNSAN”

Haziran ayının ortasında Akdeniz’de hayatlarının kurtarıldığı insan miktarının 3800’e gelmesi üzerine BM Mülteciler Yüksek Komiserliği bir ilan yayımladı. Komiserlik bütün Avrupa devletlerini İtalya’ya destek sağlamaya davet etti.
Halen 2017 senesi içerisinde Akdeniz’de yaşamını yitirdiği tespit edilen göçmenlerin miktarı 2 bini bulmuş vaziyette. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.