Katar’a Şimdi de Siber Saldırı!

0
484
Katar'a Şimdi de Siber Saldırı!
Katar'a Şimdi de Siber Saldırı!

Katar sermayeli yayın organı Al Jazeera, kendi Twitter sayfasından, internet ve sosyal medyada olmak üzere tüm sistemlerine “aralıksız” siber atak organize edildiğini ve saldırıya karşı koyma çabasının devam ettiğini yazdı.

Sunulan bildiride, “Al Jazeera yayın organına ait tüm ağ sistemleri, internet siteleri ve sosyal medya uygulamalarında siber atağa maruz kalmıştır” bilgisi geçti.

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Yemen’in beraberce hareket ettiği Katar karşıtı koalisyon, hafta başında Katar ile aralarındaki bütün irtibatların sona erdiğini duyurmuştu. Alınan karar uyarınca ilişkiler sonlandırılmış ve “Katar’ın terörizme yardım etmesi” bitine kadar kararın uygulanması öngörülmüştü. Doha idaresi bu karar karşılığında teröre destek olduğu yönündeki söylemleri iftira olarak nitelemişti.

ÜST ÜSTE SALDIRILAR

Katar önceden de siber saldırıya uğradığını duyurmuştu.

Mayıs ayı bitiminde Katar’ın resmi yayın organı QNA, Emir Şeyh Tamim Bin Hamid es-Sani’nin askeri okul mezuniyet merasimi sırasındaki bir konuşması yayımlamıştı.

Katar haberin QNA sunucularına giren hackerlarca konulduğunu ve doğruyu yansıtmadığını söylemişti. Suudi Arabistan ile Birleşik Arap Emirlikleri, El Cezire dâhil Katar’ın medya kuruluşlarını ülkelerindeki faaliyetlerini engelleme kararı almıştı.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.