Katar’a Uygulanan Hava Sahası Kullanım Yasağına Devam Edilecekmiş

0
383
Katar'a Uygulanan Hava Sahası Kullanım Yasağına Devam Edilecekmiş
Katar'a Uygulanan Hava Sahası Kullanım Yasağına Devam Edilecekmiş

KÖRFEZ ÜLKELERİNDEN KATARLI HAVAYOLLARINA GELEN YASAK DEVAM EDCEK

Suudi Arabistan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Katarlı havayollarına dönük müşterek olarak gerçekleştirdikleri hava sahasının kullanımı yasağına devam edecekleri açıklandı.

Suudi Arabistan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE), Katar’a ait havayollarına dönük müşterek olarak gerçekleştirdikleri hava sahasının kullanımı yasağını sürdürecekleri beyan edildi.
Mevzu bahis Körfez ülkelerinin Sivil Havacılık Genel Otoritelerinden yapılan yazılı beyanlarda, Katar’a ait firmaların, ülkelerinin hava sahasını ve hava alanlarını kullanma yasağının sürdüğünü, bu uygulamanın 1944 Şikago Konvansiyonuna uygun ve ülkelerin ulusal güvenliği adına bir ihtiyaç olduğu belirtildi.

Katar’a gidecek olan diğer ülkelere ait tarifeli uçakların Suudi Arabistan, Bahreyn ve BAE’nin hava sahasını önceden olduğu gibi kullanmaya devam edebilecekleri belirtilen beyanda, ilave yolcu, kargo seferi ve özel uçak ile bu 3 ülkenin hava sahasını kullanarak Katar’a gitmek isteyen diğer memleketlere ait havayolu firmalarının uçuştan 24 saat önce ilgili makamlara taşıdığı kargo türü, taşınan yolcu ve mürettebat bilgilerini paylaşarak izin alması gerektiği ifade edildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.