Kral Selaman’dan Katar-Suud Ailelerine Yardım Emri

0
436
Kral Selaman'dan Katar-Suud Ailelerine Yardım Emri
Kral Selaman'dan Katar-Suud Ailelerine Yardım Emri

SUUDİ KRALDAN KATARLI ve SUUDİ ARABİSTANLI AİLELERE İHTİYAÇ DURUMUNDA YARDIM ÇAĞRISI

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, aynı aileye mensup Katar ve Suudi Arabistan vatandaşlarına gereksinim durumunda yardım sağlanması talimatını verdi.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in, aynı ailedeki Katar ve Suudi Arabistan vatandaşlarının insani durumlarının göz önünde tutması ve gereksinim durumunda bu ailelere yardım sağlanması talimatını verdi.

Suudi Arabistan’ın resmi haber ajansı olan SPA’da yayınlanan haberde, “Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in, Suud ve Katarlılardan oluşan ailelerin insani durumlarının göz önünde tutulması ve ihtiyaç durumunda yardım edilmesi talimat verdiği” bildirildi.

Katarlı ve Suudi Arabistanlı birleşik ailelerin ihtiyaç durumunda erişebileceği Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığına ait telefon bir telefon numarası da paylaşıldı.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn, Mısır ve Yemen, geçen pazartesi günü Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini sonlandırdıklarını duyurmuştu.

Memleketlerinin hava sahasını Katar’a kapatan Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılması talebindeKatar Ulusal İnsan Hakları Komisyonunun verdiği rakamlara göre Katar’ın başkenti Doha’da 11 bin 378 Suudi

Arabistan, Bahreyn ve BAE vatandaşının yaşadığı, Körfez ülkelerinde de binlerce Katarlının bulunduğu belirtiliyor. 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.