Pakistan’dan Katar’a Asker Sevkiyatı İptal!

0
376
Pakistan'dan Katar'a Asker Sevkiyatı İptal!
Pakistan'dan Katar'a Asker Sevkiyatı İptal!

Pakistan, dış basında yer alan Katar’a asker gönderileceği iddiasını yalanladı.

Pakistan, kimi yabancı yayın organları tarafından dile getirilen “Pakistan’ın Katar’a asker sevk edeceği” haberlerine itiraz etti.

Pakistan Dışişleri Bakanlığından tarafından açıklanan bildirimde, kimi yabancı basın organlarının bültenlerinde bulunan “Pakistan’ın Katar’a asker sevk edeceği” sözlerinin “bütünüyle mantıksız ve mesnetsiz” olduğu ifade edildi.

Söz konusu bildirgede, “Çıkan sahte haberler, Pakistan ve dostumuz Körfez devletleri arasında ihtilaflar çıkmasını amaçlayan bir propagandadan ibarettir.” düşüncesi savunuldu.

Kimi basın bültenlerinde “Pakistan’ın Katar’a 20 bin asker sevkiyatı yapacağı” şeklinde havadisler duyuluyordu.

“DOSTLUĞUMUZU BOZMAYA YÖNELİK PROPAGANDA”

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Katar ve bazı Arap devletleri arasında çıkan ambargo krizinin bitirilebilmesi adına uzlaşma sağlamaya aday olduğunu dile getirmişti.

Pakistan meclisinin bir alt kuruluşu Milli Meclis, Katar ve diğer Arap devletleri arasındaki sorunla alakalı itidal duyurusu yapmıştı.
Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır ve Yemen, Pazartesi günü Katar ile tüm diplomatik kestiklerini duyurmuştu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, devletlerinin hava bölgesini Katar’a engelleyerek, Katarlı diplomatların 2 gün dâhilinde devletlerini terk etmesi yönünde talimat göndermişti. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.