Paris’teki Silah Fuarını Pasifistler Bastı!

0
513
Paris'teki Silah Fuarını Pasifistler Bastı!
Paris'teki Silah Fuarını Pasifistler Bastı!

Hava ve kara müdafaa endüstrisinde son teknolojilerin sunulduğu Eurosatory Fuarı, göstericlerin eylemlerine sahne oldu. Orlando’da gerçekleşen silahlı saldırı sonrasında hem şahsi hem de topluluk olarak silahlanmaya muhalif olan barış göstericileri, ‘savaşı tetiklemekten vaz geçin’ sözleriyle serginin baş tarafında tankların üzerine kan rengi boyalar dökerek eylemlerini yerine getirdiler.

SİLAHLARIN ÜZERİNİ KAN RENGİNE BOYADILAR

Eyleme katılanlardan Christopher Hatton, eylemlerinin gayesini şu sözlerle ifade ediyor:
“Silahlanma sorunun olduğunu fark ettiğim çatışma alanlarında gayret ettim. Saha emniyetlerindeki sorunlarını fark ettim. Emniyet konusu mühim, bunun bilincindeyim. İnsanlar kendilerinin güven içerisinde yaşadıklarını düşünmezlerse, gereksinim duydukları rahat şartlarda yaşayamazlar. Fakat bunun diğer yöntemleri de söz konusu. Göçmen insanlarla birlikte çok yoğun mesai harcadım, aralarında ekseriyeti silahlanma nedeniyle, burada imal edilmiş silahlar nedeniyle acı çekmiş kişiler.”

Barış aktivistleri serginin son bulması adına bir imza kampanyası da yayınladı.

Fransız Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian’ın fuarın başlangıcında bulunduğu, bizzat fuara iştirak ettiği biliniyor. Sergide 120 değişik devlette ilerletilmiş emniyet ve müdafaa teknikleri sergilendi. Söz konusu fuar, Savunma Bakanlığı’nın desteğiyle 1967’den bu yana senede bir defa tertipleniyor. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.