Rus basını bu görüntülerle açıkladı

0
447
Rus basını bu görüntülerle açıkladı
Rus basını bu görüntülerle açıkladı
Rus basını, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’yu taşıyan uçağa NATO’ya ait bir F-16’nın yaklaşmasına ait birincil görüntüleri yayınladı. öte yandan, Rusça yayınlama yapan Korrespondent.net internet sitesine kadar, Su-27 ve F-16’nın havada yakınlaşması üzerine bir NATO temsilcisi yaptığı açıklamada Savunma Bakanı Şoygu’nun uçakta olduğunu bilmediklerini belirtti.

NATO yetkilisi, F-16’nın standart prosedür gereği kendilerine yakında olacak olan uçağa refakât etmek ve tasvir etmek için takip mesafesinde yaklaştığını belirtti. NATO adına konuşan yetkili, Rus bakanı taşıyan uçağa yönelik eylemin her NATO hava sahasına yaklaşan uçak için yapılan standart bir uygulama olduğunu ekledi. 

öte yandan, haberde NATO’nun geçtiğimiz hafta boyunca Rusya’ya ait azımsanamayacak sayıda savaş uçağının Baltık Denizi üzerinde görüldüğünü ve bunların içinde bombalama uçakları, buluş uçakları, nakliye uçaklarının da bulunduğu belirtildi. 

F-16’yı engellemişti

Bugün NATO uçaklarının Rusya Savunma Bakanı Sergey Şorgu’yu içeren uçağa yaklaşmaya çalışmış, Şoygu’nun uçağına refakat eden Rus Su-27 tipi bir savaş uçağının, NATO’ya ait F-16 ile savunma bakanını içeren uçağın arasına girdiği açıklanmıştı. 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.