sinop-haber ABD Başkanı Trump: Rusya ile eninde sonunda barışacağız

0
404
sinop-haber ABD Başkanı Trump: Rusya ile eninde sonunda barışacağız
sinop-haber ABD Başkanı Trump: Rusya ile eninde sonunda barışacağız
Finlandiya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısında konuşan ABD Başkanı Donald Trump, Rusya ile ilgili soruları yanıtladı. Trump, Rusya için “Bu büyük bir ülke, nükleer bir ülke, barışmamız gereken bir ülke ve eninde sonunda barışacağız” şeklinde konuştu.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile ortak basın toplantısında konuşan Trump, “Rusya’yla iyi ilişkilere sahip olacağımızı umuyorum. Bunu yüksek sesle ve net olarak söylüyorum, bunu yıllardır söylüyorum. Hep şunu söylerdim ki, Rusya’yla harika ya da en azından iyi ilişkilerimiz olsaydı iyi olurdu. Bu çok önemli ve bunun bir gün olacağına inanıyorum” dedi.

‘Pek çok ülkeyi tehdit olarak görüyorum’

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre ABD lideri Trump, “Bu büyük bir ülke, nükleer bir ülke, barışmamız gereken bir ülke ve eninde sonunda barışacağız. Bu, herkes için, tüm dünya için ve diğer şeyler için çok iyi olurdu” diye ekledi. Trump, gazetecilerin “Rusya’yı güvenlik tehdidi olarak görüyor musunuz?” şeklindeki sorusunu ise “pek çok ülkeyi güvenlik tehdidi olarak değerlendiriyorum” diyerek yanıtladı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.