sinop-haber ABD’li general: Bağdadi büyük olasılıkla hâlâ hayatta

0
422
sinop-haber ABD'li general: Bağdadi büyük olasılıkla hâlâ hayatta
sinop-haber ABD'li general: Bağdadi büyük olasılıkla hâlâ hayatta
DEAŞ ile mücadele koalisyonunun ABD’li komutanı General Towsend DEAŞ lideri Ebubekir El Bağdadi’nin büyük bir olasılıkla hâlâ hayatta olduğunu söyledi. Rusya geçen Haziran’da yaptığı açıklamada, bir ay önce Rakka’da düzenledikleri hava saldırısında “büyük ihtimalle” öldüğünü söylemişti.

ABD öncülüğündeki IŞİD’le mücadele koalisyonunun komutanı Amerikalı General Stephen Townsend, DEAŞ lideri Ebubekir El Bağdadi’nin büyük bir olasılıkla hala hayatta olduğunu söyledi. Rusya, geçen Mayıs’ta Suriye’de düzenledikleri bir hava saldırısında Bağdadi’yi öldürdüklerini iddia etmişti.

Saklanıyor olabilir

BBC Türkçe’nin haberine göre General Townsend, Bağdadi’nin Irak ve Suriye sınırı arasındaki uzak bir bölgede saklanıyor olabileceğini söylerken, her iki ülkede de DEAŞ’ın elinde başlıca yerleşimler geri alındıktan sonra kaçmış olabileceğini vurguladı.

Bağdadi’nin nerede olduğu bir süredir tam olarak bilinmiyor.

Rusya geçen Haziran’da yaptığı açıklamada, bir ay önce Rakka’da düzenledikleri hava saldırısında “büyük ihtimalle” öldüğünü söylemişti. Daha önce de Bağdadi’nin öldürüldüğüne yönelik haberler çıkmıştı. Ancak General Townsend “istihbarat kanallarında hala hayatta olduğunu gösteren işaretler var. Her gün onu arıyoruz. Öldüğünü sanmıyorum” dedi. Townsend, DEAŞ liderinin nerede olduğuna dair “hiçbir fikri” olmadığını ifade etti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.