sinop-haber Brezilya’da tekne battı: 22 ölü

0
351
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Mar Grande’den kalkan yolcu teknesi Itaparica Adası açıklarında battı. Teknede bulunan 129 yolcudan 21’i kurtarıldı, 22 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldı. Kazada kaybolanları arama çalışmaları devam ediyor.

Adada yetkili Vera Cruz Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre,  yolcu teknesi Vera Cruz Limanı’ndan ayrıldıktan 1,5 saat sonra acil durum çağrısında bulundu. Bunun üzerine bölgeye 3 kurtarma botu gönderildi.

Kaza yerine ulaşan kurtarma ekipleri teknede bulunan 129 yolcudan 22’sinin cansız bedenine ulaştı. 

Deniz Kuvvetleri 2. Bölge Komutanı Flavio Almeida, kazada kaybolanları arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Öte yandan Bahia Valisi Rui Costa, eyalette 3 gün yas ilan edildiğini açıkladı. Costa, “Eyalet hükümeti, tüm imkanlarını mağdurlara yardım etmek için harekete geçirdi. Ben şahsen bu operasyonu ilk andan itibaren takip ediyorum ve gerekli tüm adımlar atıldı.” ifadesini kullandı.

Xingu Nehri’ndeki tekne kazasında ölü sayısı 21’e yükseldi

Santarem’de çarşamba günü meydana gelen olayda ölü sayısı artıyor.

Santarem’den Para eyaletinin Vitoria do Xingu bölgesine gitmek üzere hareket eden “Comandante Ribeiro” adlı yolcu teknesi, Porto do Moz kenti yakınlarında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı batmıştı.

Para eyaleti kamu güvenlik birimi, Xingu Nehri’nde batan teknede yaşamını yitirenlerin sayısının 21’e yükseldiğini açıkladı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.