sinop-haber İtalya’da alenen ırkçılık: Koyu tenlileri kabul etmiyoruz

0
290
sinop-haber İtalya'da alenen ırkçılık: Koyu tenlileri kabul etmiyoruz
sinop-haber İtalya'da alenen ırkçılık: Koyu tenlileri kabul etmiyoruz
İtalya’nın güneyindeki turistik kasabası Margherita di Savoia’da bir otel sahibi işletmesine kalmaya gelen çifti ‘tenlerinin koyu renkli’ olduğu gerekçesiyle reddetti. Son olay ülkede son yıllarda artan ırkçılık vakalarını akla getirdi.

İngiliz gazetesinin aktardığına göre olay İtalya’nın güneyindeki Puglia bölgesinde bulunan Margherita di Savoia kasabasında bu ay içinde yaşandı. 

Milano’da yaşayan Küba asıllı İtalya vatandaşı Cristobal Rojas eşi Josephine ile birlikte kasabadaki bir otele kayıt yaptırmaya geldi.

Sputnik’in haberine göre, daha önce de bölgeyi birçok kez ziyaret eden çift otel sahibinin ırkçı davranışı karşısında şoke oldu.

‘Otel sahibi bizi gördüğünde gitmemizi söyledi’

İtalyan Repubblica gazetesine konuşan Rojas “Otel sahibi bizi gördüğünde gitmemiz gerektiğini söyledi. Çünkü koyu tenli konukları kabul etmiyormuş. Bunu beklemiyorduk. Puglia’da her zaman hoş karşılandığımızı hissetmiştik” dedi.

​Repubblica’nın ulaştığı otel sahibi de çiftin otelden ayrılmasını istediğini kabul etti ancak ‘nedenini’ açıklamadı.

İtalya’da ırkçılık ve ayrımcılık olayları artışta

Independent ülkede bu yaz gerçekleşen bir dizi ayrımcılık ve ırkçılık içeren olayı da sıraladı.  

Geçen hafta Gana asıllı bir İtalyan öğrencinin Verano kentindeki bir müzik festivaline ‘yeterince İtalyan olmadığı’ için alınmadığını aktaran gazete, temmuz ayında Calabria’daki bir konukevinin eşcinsel bir çifti ağırlamayı reddettiğini, konukevinin Katolik sahiplerinin çifte, ‘hayvanları ve eşcinselleri otele almadıklarını’ söylediğini belirtti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.