sinop-haber Londra, Paris ve Barcelona saldırılarından kurtuldu!

0
477
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Avustralya vatandaşı 26 yaşındaki Julia Monaco bugüne kadar DEAŞ’ın düzenlediği Londra ve Paris saldırılarından kılpayı kurtulmuştu. Genç kadının Barcelona saldırısı sırasında da kentte olduğu ortaya çıktı.

Avustralyalı Julia Monaco aylar önce çıktığı Avrupa turu sırasında tam iki kez DEAŞ’ın saldırılarının hedefindeydi. 

Monaco, Haziran ayında Londra’daki turistik Borough Market ve London Bridge bölgelerinde düzenlenen bıçaklı saldırılar sırasında arkadaşlarıyla birlikte bölgedeydi ve o gece bir süre metroda mahsur kalmıştı. Bu saldırıyı yara almadan atlatan Monaco, olaydan birkaç gün sonra Paris’e geçmiş, Notre Dame Katedrali’ni gezdiği sırada, binanın hemen dışında düzenlenen saldırıda bir polis bıçaklanmıştı.

Genç kadın dün de terörün hedefindeki Barcelona’daydı. Julia Monaco, dün Barcelona’da bir aracın ünlü La Rambla Caddesi’nde yayaların üzerine sürüldüğü sırada bir arkadaşıyla beraber yakındaki bir alışveriş merkezindeydi.

Ancak Monaco, teröre boyun eymeyeceğini vurgulamaktan çekinmiyor ve saldırılara rağmen ülkesine dönmek istemediğini, tatilini sürdüreceğini belirtiyor. 

Melbourne Radyosu’na konuşan Monaco “Biraz sarsıldım. Dünün böyle biteceğini düşünmemiştim. Fakat tatilimi sürdüreceğim. Saldırganlar her kimse, onların kazanmasına izin vermeyeceğim” dedi.

‘Camlara yaklaşmamamızı ve yere yatmamızı söylediler’
BBC’nin haberine göre, Julia Monaco ile Avustralyalı arkadaşları Alana Reader ve Julia Rocca, dün Barcelona’da can havliyle kaçışan insanları gördüklerinde Placa de Catalunya’da (Katalunya Meydanı) bir alışveriş merkezindeydiler.

Alışveriş merkezinin kapıları güvenlik alarmıyla kitlendi ve üç arkadaş dehşet içindeki insanların içeri girebilmek için camlara vuruşunu ve yardım isteyişini izledi.

Monaco, Avustralya’nın Nine Network televizyonuna yaptığı açıklamada ise o anları şöyle anlattı:

“Bir anda herşey değişti ve herkes canını kurtarmak için panik içinde kaçışmaya, ağlamaya, çığlık çığlığa bağırmaya başladı. Biz ise dükkana kitlenmiş olarak kaldık. Camlara yaklaşmamamızı ve yere yatmamızı söylediler.”

“Sonunda kapılar açıldı, çıkmamıza izin verildiğinde kaldığımız pansiyona yürüdük. Ancak birçok cadde polis tarafından kapatıldığından arka sokaklardan gitmek zorunda kaldık.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.