sinop-haber Refah Sınır Kapısı’nın doğusunda intihar saldırısı: 1 ölü, 4 yaralı

0
363
sinop-haber Refah Sınır Kapısı'nın doğusunda intihar saldırısı: 1 ölü, 4 yaralı
sinop-haber Refah Sınır Kapısı'nın doğusunda intihar saldırısı: 1 ölü, 4 yaralı
Gazze’de Refah Sınır Kapısı’nın doğusunda gerçekleştirilen intihar saldırısında bir kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Büzm yaptığı yazılı açıklamada, sınır şeridine yaklaştıkları sırada güvenlik güçlerince durdurulan iki kişiden birinin üstündeki bombayı patlatması sonucu öldüğünü, yanındaki kişi ile emniyet güçlerinden birkaçının yaralandığını ifade etti ancak sayı vermedi. 

Büzm, yaralıların Ebu Yusuf en-Neccar Hastanesinde tedavi altına alındığını duyurdu.

Güvenlik kaynakları da “tekfirci” olarak nitelenen bir örgüte mensup olduğu değerlendirilen iki kişinin Gazze’den Sina Yarımadası’na sızmaya çalışırken güvenlik güçleri tarafından durdurulduğunu, bunun üzerine üstündeki bombayı patlatan bir kişinin öldüğünü, diğerinin ise gözaltına alındığını, olayda biri ağır 5 kişinin yaralandığını kaydetti.

Sınır görevlisi hastanede öldü

Sağlık kaynakları ise saldırıda ağır yaralanan sınır güvenlik görevlisi Nidal el-Caferi’nin, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği bilgisini verdi.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından saldırıyla ilgili yayımlanan açıklamada, Caferi’nin öldüğü doğrulandı.

Hamas, Mısır ile son dönemde varılan anlaşma gereği sınır şeridindeki güvenlik tedbirlerini artırmıştı.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.