sinop-haber Son dakika… ABD Başkanı Trump’tan nükleer silah tehdidi

0
276
Donald Trump 20 yıllık Ramazan geleneğini yıktı
Donald Trump 20 yıllık Ramazan geleneğini yıktı
Kuzey Kore ile yaşanan gerilim sürerken ABD Başkanı Donald Trump, nükleer silah tehdidinde bulundu. Trump Twitter hesabından yazdığı mesajda, “Umarım nükleer gücü hiç kullanmak zorunda kalmayız ancak dünyanın en güçlü ulusu olmadığımız bir zaman asla olmayacak” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore gerilimine ilişkin mesajlarının ardından bugün yaptığı golf kulübünde gazetecilere açıklamalarda bulunmuş ve Kuzey Kore’yi tehdit etmişti.

‘Görmedikleri gazap ve öfkeyle karşılaşacaklar’ demişti

ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore’yi, ülkesini tehdit etmeyi bırakmaya çağırarak, bu çağrıya kulak asılmazsa “Pyongyang’ın ABD’nin gazap ve öfkesiyle karşı karşıya kalacağını” söylemişti. Trump, “Kuzey Kore’nin kendi iyiliği için ABD’ye yönelik daha fazla tehditte bulunmaması gerekiyor. Dünyanın daha önce hiç görmediği bir gazap ve öfkeyle karşı karşıya kalacaklar” diye konuşmuştu.

Kuzey Kore’nin yanıtı ‘Guam’ı vurma’ hazırlığını duyurmak oldu 

Trump’ın bu açıklamalarının ardından da Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA, Kuzey Kore yönetiminin, Guam bölgesini orta ve uzun menzilli balistik bir füzeyle vurmak için operasyonel değerlendirme yaptığını açıklamıştı. Guam bölgesi, Pacific’te bulunan ABD askerlerinin ve ailelerinin yanında çok sayıda bombardıman uçağının da üslendiği bölge olarak biliniyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.