sinop-haber Son dakika: Almanya’dan ‘Türk seçmenler sandıkta gerekli dersi vermeli’ diyen Erdoğan’a yanıt

0
317
sinop-haber Son dakika... Katalan Yönetimi'nden açıklama: 12 ölü 80 yaralı
sinop-haber Son dakika... Katalan Yönetimi'nden açıklama: 12 ölü 80 yaralı
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, RND Medya Grubu’na açıklamalarda bulundu. Gabriel, Erdoğan’ın ‘Türk seçmenler sandıkta gerekli dersi vermeli’ sözlerine de yanıt verdi.

Erdoğan, Almanya’da yapılacak seçimlerle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“SPD ve Hristiyan Demokratlar olarak ‘Türkiye’yi ne kadar hırpalarsak o kadar içeride fazla oy alırız’ havasına düşmüşlerdir. Ben de Almanya’daki bütün soydaşlarıma diyorum ki sakın bir yanlışa düşüp de bunları desteklemeyin. Ne Hristiyan Demokratları ne SPD’yi ne Yeşilleri. Bunların hepsi Türkiye düşmanıdır.

Orada şu anda Türkiye’ye karşı düşmanlık yapmayan siyasi partilere gerekli desteği verin. Birinci parti, ikinci parti olmaları önemli değil, onlara verin. Çünkü bu bir yerde artık Almanya’da yaşayan tüm vatandaşlarımın bir onur mücadelesidir.”

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel bu sözler üzerine  “Ülkemizin egemenliğine daha önce eşi benzeri görülmemiş bir müdahale” yorumunda bulundu. Gabriel ayrıca  “Erdoğan’ın Alman seçim kampanyasına yaptığı bu müdahale, Almanya halkını birbirlerine karşı kışkırtmak istediğini gösteriyor. Almanya’daki herkesi buna karşı koymaya çağırıyorum.” dedi.

Ayrıntılar geliyor…

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.