sinop-haber Son dakika: İsrail: İran ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit ediyor

0
313
sinop-haber Son dakika: İsrail: İran ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit ediyor
sinop-haber Son dakika: İsrail: İran ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit ediyor
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Rusya’nın Sochi kentinde temaslarını sürdürüyor. Ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Ortadoğu’da yaşananlara değinen Netanyahu İran’a yüklendi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Rusya temaslarını sürdürüyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Karadeniz kıyısındaki Soçi kentinde bir araya gelen İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, görüşmenin basına açık bölümündeki konuşmasında İran’ın Suriye’deki eylemlerinin sadece İsrail ve Ortadoğu’yu değil tüm dünyayı tehdit ettiğini belirtti.

Reuters’ın haberine göre, bugün bir açıklama yapan Netahnyahu Suriye ve Ortadoğu politikası üzerinden İran’a yüklendi. İsrail Başbakanı, “İran’ın Suriye’deki güçlü pozisyonu İsrail, Ortadoğu ve tüm dünyaya büyük bir tehdittir” ifadelerinde bulundu. 

İran’ı DEAŞ’ın yerini almakla suçlayan Netanyahu, “İran, DEAŞ’ın bıraktığı yerden tehditlerini sürdürüyor” dedi. İran’ı teröristlere sponsor olmakla suçlayan Netanyahu Nükleer programın da bu amaca hizmet ettiğini ifade etti. 

Putin ve Netanyahu’nun Soçi’deki görüşmede başta Suriye olmak üzere Ortadoğu’daki durumu ve ikili ilişkileri ele alması bekleniyor.

İsrail tarafının ise İran’ın Suriye’deki eylemlerini yoğun şekilde gündeme getireceği belirtiliyor.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.