sinop-haber Son dakika… Trump’tan Kuzey Kore krizi için kritik paylaşım

0
406
sinop-haber Son dakika... Trump'tan Kuzey Kore krizi için kritik paylaşım
sinop-haber Son dakika... Trump'tan Kuzey Kore krizi için kritik paylaşım
Son günlerin en sıcak gelişmelerinden biri olan ABD-Kuzey Kore krizi ile ilgili ABD Başkanı Donald Trump’tan yeni bir açıklama geldi.

Kendisine ait

Trump: Belki de sözlerim yeterince sert değildi

Hafta başında, Pyongyang’ı “ülkesinin gazap ve öfkesi ile karşılaşmakla” tehdit ettiği sözlerini Kuzey Kore’nin “saçma” olarak nitelediği hatırlatılan Trump, “Bu duyduklarını ilk kez duyuyorlar. Açıkçası insanlar o açıklamamın çok sert olduğunu düşünüyor. Belki de açıklamam yeterince sert değildi.” dedi.

Hafta başındaki açıklamasından daha sert bir şey söyleyip söylemeyeceğine ilişkin soruya Trump, “Göreceksiniz.” cevabını verdi. Trump, Kuzey Kore’ye yönelik muhtemel bir saldırı hazırlığına ilişkin soru üzerine de “Bunları konuşmuyoruz. Asla konuşmam. Diğer yönetim gibi ‘Dört ay içinde Musul’a giriyoruz.’ demem. Ne olacağını göreceğiz.” ifadesini kullandı.

Çin medyası: İlk hamleyi Kuzey Kore yaparsa…

Çin’de yayımlanan devlet gazetesi Global Times, Kuzey Kore

Avustralya’dan ABD’ye destek açıklaması

Öte yandan ABD-Kuzey Kore krizinde bir açıklama da Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull’dan geldi. Turnbull, Kuzey Kore’nin ABD’ye saldırması durumunda ANZUS anlaşması gereği ABD’nin yanında yer alacaklarını söyledi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.