sinop-haber Tecavüz sonucu hamile kalan 10 yaşındaki kız çocuğu doğum yaptı

0
328
sinop-haber 10 yaşında tecavüze uğradı! Hamile kaldı
sinop-haber 10 yaşında tecavüze uğradı! Hamile kaldı
Hindistan’da tecavüz sonucu hamile kalan 10 yaşındaki kız çocuğu, doğum yaptı ve bir kız bebeği dünyaya getirdi. 2,5 kilogram ağırlığında bebeğin bu sabah yerel saat ile 09:22’de sezaryenle dünyaya geldi.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre yetkili, annenin ve kızının

Annenin ailesi daha önce bebeğe bakmayı reddetmişti. Bu nedenle bir aile evlatlık edinene dek bebeğe yor.

Yüksek Mahkeme, 28 Temmuz’da yapılan kürtaj başvurunun reddine gerekçe olarak hamileliğin 32. haftasına girilmiş olmasını göstermiş, ‘kürtaj için artık çok geç kalındığını’ belirtmişti. Doktorlardan oluşan bir panelin mahkeme heyetine gönderilmek üzere hazırladığı raporda “Hamileliğin bu aşamada sonlandırılması son derece riskli olur” yazıyordu.

Çocukların yüzde 53’ü cinsel istismara maruz kalıyor

Hindistan yasaları, hamileliğin 20. haftasından sonra kürtaja izin vermiyor. Ancak doktorlar annenin hayatının tehlikede olduğu yönünde mahkemeye rapor sunarsa kürtaj yapılabiliyor. Son olayda da 10 yaşındaki çocuğun hamile olduğu geç anlaşılabilmişti.

Hindistan’da her 155 dakikada 16 yaş altındaki bir çocuk tecavüze uğruyor. Hükümetin yürüttüğü bir çalışmaya katılan çocukların yüzde 53,22’si de bir tür cinsel tacize maruz kaldıklarını anlatmıştı. Çocuklara tacizde bulunan kişiler genellikle güvendikleri kişiler ya da bakıcılar olarak polisin karşısına çıkıyor.

Hindistan’da her yıl 45 bin kadın ise doğum yaparken hayatını kaybediyor. 15 yaş altı çocukların doğum esnasında hayatlarını kaybetme riski ise iki buçuk kat daha yüksek.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.