sinop-haber Yunanistan’ın ciğerleri yanıyor

0
318
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Yunanistan’ın Zakinthos Ada’sında son 24 saat içinde 54 noktada yangın çıktı. Ülkenin ormanlık alanlarda çıkan yangınları söndürme çalışmaları devam ediyor.

Yunan basınına göre, Zakinthos Adası’nın Anafonitria bölgesinde sabah saatlerinde çıkan yangın, karadan ve havadan süren çalışmalara rağmen kontrol altına alınamadı.

Bölgedeki şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan yangın nedeniyle çok sayıda ev boşaltılırken, yangın bölgesinde mahsur kalan yaklaşık 100 kişilik turist grup son anda itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Havanın kararmasıyla yangın söndürme çalışmalarının sadece kara birlikleri tarafından sürdürüldüğü Anafonitria, Volimes ve Porto Rafti bölgelerinde alevlerin evlerin avlusuna kadar ulaştığı bildirildi. Yangında en az 3 ev, bir manastır ve 3 restoran zarar gördü.

Yunan itfaiye yetkilileri, yangın söndürme çalışmalarının zorlukla sürdürüldüğü adada son 24 saat içerisinde 54 noktada yangın çıktığını belirtti.

Öte yandan, Aitoloakarnania ve Epir bölgesinde iki gündür süren orman yangınlarını kontrol altına alma çalışmaları sürerken, Mora Yarımadası’ndaki Arkadia ilinde sabah saatlerinde çıkan yangının hızla yayılarak Karitea ve Agii Theodori bölgelerindeki yerleşim birimlerine yaklaştığı ifade edildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.