Son dakika: Almanya İncirlik kararını onayladı

0
357
Son dakika: Almanya İncirlik kararını onayladı
Son dakika: Almanya İncirlik kararını onayladı
Alman askerlerinin İncirlik üssünden çekilmesini öngören teklif Almanya Meclisi’nden geçti.

 İncirlik’te konuşlu Alman askerlerinin çekilmesi bugün Alman Federal Meclisi’nde görüşüldü. Yapılacak oylama sonucunda askerlerin İncirlik’ten çekilmesi yönünde karar çıktı. Tüm parti grupları askerlerin İncirlik’ten çekilerek Ürdün’e taşınması yönünde görüş bildirmişti.

Koalisyon ortağı Alman Sosyal Demokrat Parti SPD’nin savunma politikaları uzmanı Rainer Arnold, meclis oturumu öncesi güvenlik komisyonunda yaptığı açıklamada Alman askerlerinin İncirlik’ten sonra taşınacağı Ürdün’deki Muvaffak Salti Hava Üssü’nün de hem konumu hem de Ürdün hükümetiyle var olan sağlıklı iletişim nedeniyle “mükemmel bir tercih” olduğunu ifade etmişti.

Arnold, Ürdün’deki hava üssünde hâlihazırda farklı ülkelerden pek çok NATO askerinin bulunduğu ve Alman askerlerinin geçici olarak Belçika ve Hollandalı askerlerin koğuşlarında barınabileceğini söyledi. Alman Sosyal Demokrat Parti’nin savunma politikaları uzmanı Rainer Arnold, “ancak sonrasında buraya gerekli yatırımlar için kaynak aktarılmasının şart olduğunu” vurguladı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur



CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.