Son dakika… İngiltere’de Ramazan bayramını kutlayanları araç ezdi

0
386
Son dakika... İngiltere'de Ramazan bayramını kutlayanları araç ezdi
Son dakika... İngiltere'de Ramazan bayramını kutlayanları araç ezdi
İngiltere’de New Castle kentinde bir araç yayalara çarptı; en az 6 kişi yaraladı. İngiliz polisi terörden şüphelenilmediğini açıkladı ancak olayın bir aracın, Ramazan bayramını kutlayan Müslümanların arasına dalmasıyla yaşandığı belirtiliyor.

İngiltere’de New Castle kentinde bir araç yayalara çarptı. En az 6 kişinin yaralandığı bildirilen olayın, bir aracın

Olay New Castle kentinde Westgate Road bölgesinde yaşandı. Ardından da kazanın yaşandığı yere çok sayıda polis ve

Bir spor merkezinin önünde yaşanan kazaya ilişkin incelemelerini sürdüren polis yetkililere, “Bu aşamada bir terör olayı olduğunu düşünmüyoruz, inceleme sonucunda ne yaşandığı ortaya çıkacak” açıklaması yaptı.

Bir kişi gözaltına alındı

Olayın ardından polisin 42 yaşında bir kadını gözaltına aldığı bilgisi İngiliz basınında yer aldı. İngiliz basını, bölgede polis helikopterinin uçtuğu ve olay yerinde polislerin silahlı olarak önlem aldığını duyurdu.

Öte yandan İngiliz tabloid gazetesi Daily Mail, olayın bir caminin yakınlarında gerçekleştiğini ve kalabalıktaki insanların, camiden çıktıktan sonra bayramlaşan aileler olduklarını yazdı. 

The Chronicle’daki haberde anlattıklarına yer verilen bir görgü tanığı, “Orada çok fazla çocuk vardı. İnsanlar Ramazan Bayramı nedeniyle dua etmek için toplanmıştı. Eşim, bir arabanın 6 ya da 7 kişiye çarptığını gördüğünü söyledi” ifadelerini kullandı.

Finsbury Park Camisi’den çıkanları saldırıyı hatırlattı

Olay 19 Haziran’da Londra’da Finsbury Park’taki camiden çıkan Müslümanlara yönelik araçlı saldırıyı hatıra getirdi. 48 yaşındaki Darren Osborne adlı kişinin Teravih namazından çıkanların üzerine kamyonetini sürdüğü saldırıda 1 kişi ölmüş, 10 kişi ise yaralanmıştı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.