Son dakika… İngiltere’de Ramazan bayramını kutlayanları araç ezdi

0
417
Son dakika... İngiltere'de Ramazan bayramını kutlayanları araç ezdi
Son dakika... İngiltere'de Ramazan bayramını kutlayanları araç ezdi
İngiltere’de New Castle kentinde bir araç, Ramazan Bayramını kutlamasından dağılan Müslümanlara çarptı. Olayda 3’ü çocuk 6 kişi yaralandı. Polis aracın sürücüsü bir kadını gözaltına aldı ve inceleme başlattı. İlk anda Finsbury Park saldırısını hatıra getiren olayın gerçekleşme şekli, bir kaza olduğu ihtimalini güçlendiriyor.

İngiltere’de New Castle kentinde bir araç yayalara çarptı. En az 6 kişinin yaralandığı bildirilen olayın, bir aracın

Olay New Castle kentinde Westgate Road bölgesinde yerel saatle 09.14’e (TSİ 11.14) yaşandı. Olayda bir aracın, Westgate Spor Merkezi’nin önünde bulunan yayalara çarpması sonucu 3’ü

Bir kişi gözaltına alındı

Olayın ardından polis, aracın sürücüsü 42 yaşındak bir kadını gözaltına aldı. Newscastle bölgesinin emniyetini sağlayan Northumbria Polisinden yapılan açıklamada, bölge halkının emniyeti için çok sayıda polisin olay yerine sevk edildiği, gözaltına alınan sürücü dışında başka herhangi bir şüphelinin aranmadığı bildirildi.

Polis: ‘Terör bağlantısı olduğunu düşünmüyoruz’

Polis, olayın ardından başlatılan soruşturma çerçevesinde görgü tanıklarının yetkililerle iletişime geçmesini istedi ve olayın terör bağlantılı olmadığının düşünüldüğünü belirtti. Yerel basında yer alan görgü tanığı ifadelerinde, bayramlaşmak için kentteki Westgate Spor Merkezi önünde toplanan Müslümanların arasına dalan aracın yol kenarındaki otoparktan çıktığı aktarıldı. Kadın sürücünün otoparktan çıkarken aracının kontrolünü kaybettiğini ve hızlanan aracın kaldırımdaki kalabalığa çarptığını anlatan görgü tanıklarının ifadelerine göre, olay yerinde tedbir amaçlı bulunan polis de aracın sürücüsünü hemen gözaltına aldı.

Finsbury Park Camisi’den çıkanları saldırıyı hatırlattı

Olay 19 Haziran’da Londra’da Finsbury Park’taki camiden çıkan Müslümanlara yönelik araçlı saldırıyı hatıra getirdi. 48 yaşındaki Darren Osborne adlı kişinin Teravih namazından çıkanların üzerine kamyonetini sürdüğü saldırıda 1 kişi ölmüş, 10 kişi ise yaralanmıştı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.