Son dakika… Paris’te hareketli dakikalar

0
385
Son dakika... Paris'te hareketli dakikalar
Son dakika... Paris'te hareketli dakikalar
Paris’te bir aracın polis minibüsüne çarparak patlaması üzerine, Paris polisi kent merkezindeki Şanzelize bulvarında operasyon başlattı. Olayın “terör saldırısı teşebbüsü” olduğu açıklandı.

Fransa’nın başkenti Paris’te, Şanzelize caddesinde emniyet operasyonu başladı. Şanzelize’de, polis minibüsüne çarpan bir otomobil, çarpışmanın ardından patlayıp alev aldı. İlk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan olmadı.

Görgü tanıkları, araç sürücüsünün silahlı olduğunu söyledi. Emniyet birimleri derhal bölgede operasyon başlattı.Ünlü Şanzelize bulvarı ve Elize sarayı yakınlarında bir bölgenin güvenlik kordonuna alındığı operasyonla ilgili Paris polisi açıklama yaptı.

Açıklamada, Şanzelize’nin çarşı ve alışveriş merkezleri bölgesinde emniyet operasyonu yapıldığı, halkın bölgeden uzak durmasının gerektiği belirtildi. Polisin turistik bölgeyle ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, başka bilgi verilmedi.

Bölgedeki metro istasyonu da kapatıldı.

Terör saldırısı teşebbüsü

Ölen sürücünün aracında uzun ve kısa namlulu ateşli silahlar bulunduğu belirtildi. İçişleri Bakanı Gerard Collomb, “Emniyet güçleri Fransa’da bir kez daha hedef alındı” diyerek, olayın bir saldırı teşebbüsü olduğunu açıkladı. DEAŞ, seçimlerden önce saldırmıştıNisan ayında Şanzelize’de bir DEAŞ terör örgütü militanı polise saldırmış, bir polis memurunu öldürmüştü.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden birkaç gün önce gerçekleşen bu saldırının ardından, kentte kapsamlı terör operasyonları başlamıştı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.