Terör Örgütü Haşdi Şabi’nin Olduğu Yerde Çocuk ve Kadınlar Kayboluyor

0
499
Terör Örgütü Haşdi Şabi’nin Olduğu Yerde Çocuk ve Kadınlar Kayboluyor
Terör Örgütü Haşdi Şabi’nin Olduğu Yerde Çocuk ve Kadınlar Kayboluyor

Uluslararası Af Örgütü tarafından yayımlanan rapora göre, “Kaçırma hadiseleri, Felluce ve etrafındaki alanları terör örgütü DEAŞ’tan teslim alma harekâtı esnasında yaşandı. DEAŞ’ın elinde bulundurulan çocuk ve kadınların Haşdi Şabi tarafından alındığı söylenen raporda, kaçırılan kadın ve çocukların halen kayıp halde oldukları ve kendilerinden haber alınamadığı ifade ediliyor. sevdiklerinin hayatta olup olmadığından emin değil.”

SAKLAVİYYE’DEKİ BİNLERCE SİVİL KAYIP

Enbar şehrine bağlı Saklaviyye beldesinde 3 Haziran 2016 sabahı evlerinden ayrılmaya zorlanmış binlerce sivil insanın makineli tüfekler bulunduran silahlı gruplar tarafından götürüldüğü söylenilen raporda, olaya şahit olanların üniformalarındaki işaretlerden ve taşıdıkları flamalarda yola çıkarak silahlı kişilerin Haşdi Şabi üyesi olduklarını anladıkları aktarıldı.

İŞKENCEYLE ÖLDÜRÜLDÜLER

Kadın ve bebeklerin babalarından ayrıldığı, erkeklerin ellerinin sırtlarından kelepçeli biçimde, boş yerlere bırakıldıkları ve iş yerlerine götürüldüğü ifade edilen raporda, nüfus cüzdanı, telefon ve kıymetli ziynet mallarına el konulduğu ve sabah erken saatlerde otobüslerle belirlenemeyen bir mekana taşındıkları ifade edildi.

Aktarılan bilgilere göre, buradan kaçabilen erkekler “Sarı ev diye adlandırılan bir mekana taşındık, işkence gördük ve kötü davranışlarla karşılaştık maruz bırakıldık. Kaçma girişiminde bulunanlar elektrikli teller, metal boru ve ahşap sopalarla işkence görüyorlardı işkenceden hayatını kaybedenlere de tanıklık ettik.” şeklindeki bilgilerle içerideki ortamı anlattılar. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.