Trump’tan transseksüel asker açıklaması

0
448
ABD Başkanı Trump: Bu sabır sona erdi
ABD Başkanı Trump: Bu sabır sona erdi
ABD Başkanı Donald Trump, transseksüellerin Amerikan ordusunda herhangi bir pozisyonda yer almasına müsaade etmeyeceğini açıkladı.

ABD Başkanı Trump,

Trump kararının gerekçesini ise “Ordumuz kararlı ve büyük bir zafere odaklanmalı ve transseksüellerin orduya beraberinde getireceği devasa tıbbi maliyetlerin ve aksamaların yükünü taşıyamaz.” ifadeleriyle açıkladı.

Diğer taraftan ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Eski başkan Barack Obama orduda transseksüellerle ilgili sınırlamaların kaldırılması konusunda oldukça fazla zaman harcamıştı.

ABD Eski Savunma Bakanı Ashton Carter geçen yıl temmuzda transseksüellerin cinsiyet kimliklerini saklamaksızın görev yapmalarının önünü açan bir karar almış ve ordudaki transseksüeller için tıbbi yardım sağlayacak düzenlemeler getirmişti.

Carter, orduda transseksüellerin de görev yapabileceğini belirterek, konuya ilişkin var olan yasağı kaldırdıklarını duyurmuş, transseksüellerin ihtiyaç duyduğu hormon ilaçları ve çeşitli tedavilerin de karşılanacağını kaydetmişti.

Carter, düzenlemelerin bir yıllık incelemeden sonra yürürlüğe girmesini kararlaştırmıştı.

İnceleme süresinin sonuna yaklaşırken ABD Savunma Bakanı Jim Mattis geçen hafta söz konusu inceleme sürecinin gecikebileceğini açıklamıştı.

 

 

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.