Ukrayna Artık Schengen Üyesi!

0
484
Ukrayna Artık Schengen Üyesi!
Ukrayna Artık Schengen Üyesi!

Ukraynalılar AB’ye artık vizesiz seyahat edebiliyorlar. 

Ukrayna vatandaşlığı olanlar AB’ye vizesiz gezebilecek. Vizesiz seyahati mümkün kılan tanzim işlemleri bugün itibariyle uygulamaya sokularak, Ukrayna yurttaşlarının Schengen devletlerine kolayca gitmesi mümkün hale getirilecek.

Ukrayna yurttaşlarının AB’ye kolaylıkla gidebilmelerine imkan tanıyan vizesiz seyahat için gereken prosedürler tamamlanmaya yakın. Bugünden itibaren Ukraynalılar tüm AB ülkelerini bulundukları şehirlere komşu olan bir şehre gider gibi ziyaret edebilecek.
Ukrayna yurttaşlarının AB’ye engelsiz seyahatinin kabulüyle birlikte Ukraynalılar, Kiev’deki ana şimendifer durağından Kiev – Przemysl arasındaki sefere çıkan Polonya şimendiferiyle ilk yolculuklarını yaptılar.

UKRAYNA MİLLİ PASAPORTU KIYMETE BİNDİ

Ukraynalıların AB’ye vizesiz gidebilmelerini sağlayan düzenlemeye göre, biyometrik pasaport taşıyan tüm Ukraynalılar, turistik, ekonomik ilişkiler yahut aile gezisi amacıyla, istedikleri her açıdan yapacakları gezilerde vize aranmayacak ve Schengen devletlerinde 90 gün boyunca ikamet edebilecek.

Ukrayna vatandaşlarına AB devletlerinde iş sahibi olmaya mani olan tanzim, Schengen’e bağlılığı bulunmaya Birleşik Krallığı içine almıyor.

AB’ye vizesiz seyahatten tüm Ukraynalıların yararlanabileceğini açıklayan Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, bu gelişmenin Ukrayna milli pasaportunun kıymetini fazlalaştırdığını dile getirdi. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.