Venezuela’da Yüksek Mahkeme’ye helikopterli saldırı

0
495
Venezuela'da Yüksek Mahkeme'ye helikopterli saldırı
Venezuela'da Yüksek Mahkeme'ye helikopterli saldırı
Venezuela’da bir helikopter Caracas’taki Yüksek Mahkeme binasına el bombasıyla saldırdı. Sosyal medyada da paylaşılan videolarda şehrin üzerinde dolaşan bir helikopter görülüyor. Helikopterden binaya ateş edildiği sesleri duyuluyor.

Venezuela’da Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun “terör saldırısı” dediği olayda bir helikopter başkent Caracas’taki Yüksek Mahkeme binasını bombalamaya çalıştı. Hükümete göre, bir subay bir polis helikopterini alıp başkent üzerinde uçmaya başladı.

BBC Türkçle’de yer alan habere göre sosyal medyada paylaşılan videolarda, şehrin üzerinde dolaşan bir helikopter görülüyor ve patlama sesleri duyuluyor. Helikopteri ele geçirdiğine inanılan subay, sosyal medyada hükümeti kınayan bir mesaj paylaştı.

Halka ‘hükümete karşı çıkın’ çağrısı

Adının Oscar Perez olduğunu söyleyen subay, yanında maskeli ve üniformalı silahlı adamlarla olduğu halde çektiği ve Instagram’da paylaştığı videoda Venezuela halkına “haydut hükümete” karşı çıkma çağrısında bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Maduro, saldırıda helikopterden el bombaları atıldığını söyledi ve güvenlik güçlerinin, saldırının arkasındakileri yakalayacağına dair söz verdi.

Olayda henüz ölen ya da yaralanan olduğuna dair bir bilgi yok. Venezuela’daki ekonomik ve sosyal kriz kötüleşirken, son iki aydan uzun süredir solcu hükümete karşı neredeyse her gün gösteriler düzenleniyor.  1 Nisan’dan bu yana hükümet karşıtı gösterilerde 70’ten fazla kişi öldü.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.