AÖF ara sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler beklemede!

0
607
AÖF ara sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler beklemede!
AÖF ara sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler beklemede!

Nisan ayının son hafta sonu Türkiye’de açıköğretimde okuyan pek çok öğrenci AÖF ara sınavlarına girdiler. Tabii sınav sonrası şimdi AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak merak ediliyor? Peki dört oturum halinde yapılan sınavların sonuçları ile ilgili Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav takviminde bir bilgi var mı?

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN İLAN EDİLECEK?

Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sonuçları için belli bir tarih vermiyor. Üniversitenin sık sorulan sorular bölümüne göre AÖF sınav sonuçları 20 gün içinde ilan edilecek. Yani en geç 20 Mayıs tarihine kadar sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor.
Sonuçlardan önce sınav soruları ve cevaplarına AÖF e-kampüs sisteminden erişebilirsiniz. ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T:C kimlik numaranız ve şifreniz ile oturum açıp sınavlarınızın nasıl geçtiğine dair bir fikir edinebilirsiniz.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

AÖF sınav sonuçları açıklandığından puanlarınızda beklemediğiniz bir durum ile karşılaşırsanız sınav sonuçlarına itiraz edebilirsiniz. Ancak bunun için öğrenciler 5 iş günü süre tanınmaktadır. Bundan sonraki itirazlar dikkate alınmaz.

AÖF FİNAL SINAVLARI NE ZAMAN?

Anadolu Üniversitesi’nin sınav takvimine göre AÖF final sınavları 3-4 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Dönem sonu sınavlarına kalan süreyi Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesinde yer alan geri sayım aracından da takip edebilirsiniz.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.