15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Onarımı 31 Ağustos’da Bitecek

0
614
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Onarımı 31 Ağustos'da Bitecek
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Onarımı 31 Ağustos'da Bitecek

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki 26 yıl sonra bakım ve onarım çalışması 12 Haziran’ın Pazartesi günü itibariyle başlatıldı. Gece saatlerinde dubalarla Anadolu’dan Avrupa yönünde köprüdeki iki şerit kapatılarak asfalt kazıma çalışmaları başlatılırken sabah saatlerinden itibaren trafiğin aksamaması için Avrupa istikametinden Anadolu istikametine bir şerit diğer yönden hareket eden araçlara bırakıldı. Trafiğin akış hızı ve vaktine göre bu yolların açık tutulacağı bildirildi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’NÜN ASFALTLARI YENİLENİYOR

Köprü çalışmasıyla alakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bulunan asfaltın kaldırılması, çelik tabliye yüzeyin kumlanması, tabliye izolasyonu ve yeni asfalt tabakalarının serilmesi ile köprü tabliyesinin iki tarafında şu andaki genleşme derzlerinin çıkarılarak yerine yeni derzlerin takılması sağlanacaktır. Vatandaşları en az etkiyle aşırı özen gösterilerek, 24 saat, 3 vardiya esasına göre yapılacaktır.”

31 AĞUSTOS’A KADAR BİTECEK

Köprüdeki iki şeridinde başlayan asfalt yenileme çalışması sebebiyle İstanbulluların yolculuktan sıkılmaması için tatil zamanına denk getirildiği, ilerleyen günlerde trafiğin daha da azalacağı açıklandı. Çalışmaların 31 Ağustos’ta biteceği bildirildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.