Gaz Sayaçlarının Muayenesinde Yazılı Başvuru Kaldırıldı

0
857
Gaz Sayaçlarının Muayenesinde Yazılı Başvuru Kaldırıldı
Gaz Sayaçlarının Muayenesinde Yazılı Başvuru Kaldırıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca  hazırlanan Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmenliğinde Değişiklik Yapılmasına Dai̇r Yönetmelik, Ölçü ve Ölçü Aletlerinden Alınacak Muayene ve Damgalama Ücret Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına ilişkin Yönetmelik ile Ölçü ve Ölçü Aletlerinin İthalat ve İhracatında Uygulanacak İşlemlere Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

Bu duruma göre, ölçü ve ölçü aletlerinin doğru çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi için yazılı başvuru koşulu ortadan kaldırıldı.

Elektrik, su ve gaz sayaçlarının düzgün çalışmadığı ya da çalışmasından şüphe duyulduğu takdirde, gerçekleştirilecek başvuru üzerine sayaçlar bulundukları yerden söktürülerek Ölçüler ve Ayar Teşkilatı’ca, ayar istasyonunda şikayet muayenesine bağlı tutulacak.

Düzenlenen muayeneler için bağlı olunan Ölçüler ve Ayar Teşkilatı ile Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluklarına başvu yapılacak. Başvuruda ölçü ve ölçü aletinin cinsi, markası, numarası, kapasite bilgilerinin bulunması zorunlu olacak.

Söz konusu yönetmelikler dahilindeki çeşitli işlemlerin de elektronik ortamda yapılmasının önü açılmış oldu.Böylelikle vatandaşlar da gelen faturalara tereddüt ettiğinde kolaylıkla ilgili makama başvurabilecek.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.