KDV İndi, İstihdam ve Satış Tavan Yaptı!

0
585
KDV İndi, İstihdam ve Satış Tavan Yaptı!
KDV İndi, İstihdam ve Satış Tavan Yaptı!

Sektörün önde gelenleri, mobilyada KDV indirimine gidilen Şubat ayının ilk haftasında bu vakte değin geçen 4 aylık gelişmeleri ele aldılar.

Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, indirimin firmalara etkinlik kazandırdığını ifade ederek, bilhassa Mayıs ayının ortalarında alımların çok fazla olduğunu dile getirdi.

Güleç, KDV indiriminin ilk gününden bu yana geçen 4 aylık dilimde alımların yüzde 40 fazlalaştığını söyleyerek, Eylül sonuna değin sürecek toplam 9 aylık müddet kapsamında 2016 senesinin aynı aylarına nispeten en az yüzde 30’luk fazla satış tasarladıklarının altını çizdi.

KDV’NİN İNDİ, MOBİLYALAR TÜKENDİ

Güleç, iç piyasalardaki canlanmanın ihracata da aksettiğini ifade ederek, genel ağaç ve orman malzemelerinin ile mobilya ihracatının ilk 5 ayda yüzde 10 tutarında fazlalaşma olduğunu ifade etti.

ÇALIŞTIRACAK İŞÇİ BULUNAMIYOR!

Dış piyasalardan alınan süngerde bu sene evvelinde meydana gelen yükseliş sebebiyle bir dönem sünger ithal etmekte güçlük yaşadıklarını söyleyen Güleç, iç piyasada ise sunta ve mdf malzemelerinin fiyatlarının artırıldığını dile getirdi. Ayrıca Güleç, istihdam için işçi arandığını ve bulunamadığını sözlerine ekledi. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.