Ramazan Bereketi! Tüm Biletler Satıldı

0
583
Ramazan Bereketi! Tüm Biletler Satıldı
Ramazan Bereketi! Tüm Biletler Satıldı

Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ (BURULAŞ) Genel Müdürü Levent Fidansoy, verdiği demeçte, Bursa Uluslararası ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde normal zamanlarda günde yaklaşık bin 100 aracın çıkış yaptığını belirtti.

Ramazan Bayramı’nda ise günlük araç çıkışının bin 500’ün üstüne çıkmasını ön gördüklerini belirten  Fidansoy, yolcu sayısında ise normal günlere göre yüzde 70 oranında bir artış görüleceğini söyldi.

“ARTAN YOLCU İSTEKLERİNE BAĞLI OLARAK EK SEFERLER YAPILMAKTADIR”

Terminal tesis ve hizmet kapasitesinin bu tür yükselişlerin altından kalkabilecek seviyede olduğu için bayram süresince hiçbir aksaklık olmayacağını ifade eden Fidansoy, şunları söyledi:

“Artan yolcu isteyine bağlı bulunarak ek seferler uygulanmaktadır. Bunun dışında yaz sezonunun açılması sebebiyle seyahat firmaları filolarına kiralık araçlar da katıyorlar. Ayrıca Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, turizm niyetli D2 ve B2 belgeli araçların da tarifeli seferler gerçekleştirmelerine bayram zamanında izin veriyor. İşletmelerden elimize geçen verilere göre, araç ve yolcu kapasitesi açısından büyük firmaların genelinde 22-23-24 Haziran’da yapılacak bütün seferlerin koltuk satışları bitmiş bulunmakta. Uzak şehirlere yapılan seyehatlerin ise 20-21 haziran günleri bile doldu. Gelen istekler üzerine ek seferler planlanıyor.”

Fidansoy, terminal işletmesi ve zabıta görevlileri tarafından kayıt dışı veya Kaçak sayılan yolculuk girişimlerinin takip edildiğini ve kesinlikle izin verilmediğini sözlerine ekledi. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.