Tarıma Yeni İşçi Alımı!

0
571
Tarıma Yeni İşçi Alımı!
Tarıma Yeni İşçi Alımı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, Bakanlığa ait taşra kuruluşlarında görev alması için sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekimle anlaşma yapılacağını ifade etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, sunduğu yazılı bildirimde, personel ilanı konusunda sonuca ulaştıklarını ifade ederek, Bakanlığın taşra birimlerinde görev almaları adına sözleşmeli 2 bin 58 mühendis ve veteriner hekimle anlaşılacağını dile getirdi.

ALIMLAR RAMAZAN’DAN SONRA

Personelin 874’ü ziraat, 328’i gıda, 96’sı su ürünleri, 10’u balıkçılık teknolojisi, 33’ü harita olmak üzere bin 341’inin mühendis ve 717’sinin veteriner hekimden meydana geleceğini ifade eden Çelik, “Bu sayıları belirlerken il ve ilçelerdeki gereksinimleri göz önünde bulundurduk. Öte yandan gıda mühendislerinin büyükşehirlerde, veteriner hekimlerin ise hayvancılığın fazla ilgilenildiği alanlarda yoğun olarak istihdamın sürdürülmesine çabaladık.

İşe girecek personelin konumlarının vize işlemleri Maliye Bakanlığında onaylandı. ÖSYM Başkanlığı ile beraber tamamlama işlemleri incelemelerini koyulmuş bulunuyoruz. ÖSYM’nin kararlaştıracağı yerleştirme zamanlaması çerçevesinde başvurma ve yerleştirme fiilleri yerine getirilecek. Tercihler, büyük oranla Ramazan Bayramı’nın ardından gerçekleştirilecek” şeklinde açıklamalarda bulundu. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.